wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime i mangi Gintama

[anime] Znany rok premiery trzeciego filmu kinowego Gintamy!

Ogłoszony został oficjalny rok premiery najnowszej kinówki z uniwersum autorstwa Hideakiego Sorachiego! Trzeci obraz kinowy trafi na duże ekrany już w 2021 roku... o ile Goryl znów nie ucieknie z klatki. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 20.12.2019

[anime] Kolejny film kinowy Gintamy zapowiedziany!

W dniu dzisiejszy potwierdzono, że powstanie kolejny, trzeci już film kinowy z uniwersum Gintamy! Wciąż brak szczegółów co do daty premiery czy też jego zawartości, ale najbardziej prawdopodobne wydaje się dokończenie w nim ekranizacji końcówki mangi. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, natychmiast Was o tym poinformuję. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 01.08.2019

[anime] Dzisiaj oficjalne zakończenie Gintamy!

W dniu 20 czerwca, po ponad piętnastu latach wydawania, końca dobiegła komediowa manga akcji Hideakiego Sorachiego (popularnego Goryla). Tytuł zamknął się w 704 rozdziałach (77 tomach). Fanom pozostało podziękować mangace za jego wspaniałe dzieło i cierpliwie wyczekiwać ogłoszenia kolejnej serii anime, która zamknęłaby całą historię. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 20.06.2019

[anime] Finałowy tom Gintamy latem 2019 roku!

Potwierdzono, że ostatni tom zwieńczający Gintamę trafi do rąk fanów 4 lipca 2019 roku. Do książki dołączony zostanie fanbook. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 17.05.2019

[anime] Nowe anime Gintamy zapowiedziane... prawdopodobnie...

Na imprezie dla fanów, Gintama Shirogane Matsuri 2019, ogłoszono, że rozpoczęły się prace nad nowym anime z uniwersum Gintamy. W tej chwili nie są znane żadne szczegóły, więc równie dobrze może to być film kinowy lub seria OVA, a nie pełnoprawna seria telewizyjna, szczególnie że manga wciąż nie została ukończona i popularny goryl wydaje ją w oficjalnej aplikacji Shounen Jumpa. Co ciekawe, w zwiastunie (dostępny w rozwinięciu newsa) na końcu ogłoszenia dodano przysłówek trollujący (nowa część mowy) „prawdopodobnie”. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.03.2019

[anime] Popularny goryl znów zaszokował swoich fanów!

Zgodnie z oczekiwaniami zeznania schwytanego niedawno goryla okazały się fałszywe! Po bardzo długich przesłuchaniach w końcu udało się wydusić z włochatego zwierza, że będzie kontynuował wydawanie swojego dzieła, tyle że nie w standardowej formie, a w oficjalnej aplikacji Shounen Jumpa! Czym jeszcze zaskoczy nas ta dzika bestia? Należy spodziewać się wielu zwrotów akcji i prawdziwie trollerskich wybryków! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.02.2019

[anime] „Definitywne” zakończenie Gintamy! Stop?

W parku nieopodal Sugiyamy schwytano obrzucającego odchodami przechodniów goryla. Stop. Na przesłuchaniu zeznał, że manga zostanie zakończona w kilku najbliższych rozdziałach. Stop. Na wiosnę, wraz z 77. tomem mangi. Stop. Wykrywacz kłamstw wskazał, że bestia mogła znowu trollować. Stop. Zapraszam do komentowania. Stop.

Dodano: 05.01.2019

[anime] Animowana zapowiedź wznowienia mangi w JG!

Choć w anime nie udało się zamknąć głównego wątku, bo goryl narobił pod drzwiami i uciekł do lasu, manga została przeniesiona do Jump Giga i będzie tam dalej wydawana. Czy dane nam będzie zobaczyć kiedyś zwieńczenie historii popularnej Yorozuyi w serii telewizyjnej? Zobaczymy, czas pokaże, na razie anime jest oficjalnie zakończone. Na pocieszenie studio wydało krótki trailer zwiastujący dalszą historię, który ma za zadanie reklamować wznowienie wydawania wersji papierowej Gintamy w Jump Giga. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 23.12.2018

[anime] To już koniec tej długiej i wspaniałej przygody!

Wraz z odcinkiem 26. szóstej serii Gintama oficjalnie dobiega końca. Dziękujemy wszystkim, którzy oglądali anime na naszej stronie, było nam miło tłumaczyć dla Was tę wspaniałą serię!

Dodano: 08.10.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 026 „Nawet złoczyńca ma swój własny...” [ostatni]

Już w najbliższy poniedziałek, 8 października 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Nawet złoczyńca ma swój własny system wartości". „Majteczki Kyuubei zostały zbrukane! Jak Fałszywysugi wybrnie z tej trudnej sytuacji?! Czy Gintoki zdoła uratować mistrza? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 01.10.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 025 „Badabum”

Już w najbliższy poniedziałek, 1 października 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 025. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Badabum". „Badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 24.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 024 „Wybawienie”

Już w najbliższy poniedziałek, 24 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 024. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Wybawienie". „Drogi Gintokiego i Takasugiego przecinają się... Jakie zadanie wyznaczy sobie były uczeń szkoły Shouka Sonjuku i co zamierza zrobić z sercem swojego nauczyciela? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 17.09.2018

[anime] Goryl znów uderzył i uciekł do lasu!

Najpopularniejszy na świecie, uwielbiający trollować swoich fanów goryl, Hideaki Sorachi, znowu to zrobił! Po tym, jak jakiś czas temu ogłosił, że 42. numer Weekly Shounen Jumpa będzie ostatnim, w którym znajdzie się rozdział Gintamy, fani zaczęli przygotowywać się do rozstania z bohaterami ulubionej serii. Okazało się jednak, iż seria będzie kontynuowana, tyle że w Jumpie Giga! Sam zwierz głupio się tłumaczy (i rzuca bananami), że potrzebuje więcej czasu na zwieńczenie swojego dzieła, jednak fani wiedzą lepiej - czekają nas kolejne wspaniałe miesiące (lub nawet lata) z naszą najukochańszą mangą! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 15.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 023 „Dwa lata dla kobiety to dziesięć lat dla...”

Już w najbliższy poniedziałek, 17 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 023. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Dwa lata dla kobiety to dziesięć lat dla mężczyzny". „Gdy Shinpachi dostaje zlecenie na zabójstwo pierwszego premiera Japonii, okazuje się, iż bronią, którą ma dokonać zamachu, jest córka Kagury! W tym samym czasie w Edo po dwuletniej wędrówce pojawia się również Gintoki. Czy Yorozuya ponownie połączy siły, by ratować świat? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 10.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 022 „Duch”

Już w najbliższy poniedziałek, 10 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 022. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Duch". „Zuramp zostaje wyznaczony na pierwszego w historii premiera! Gdy wszyscy obawiają się o przyszłość kraju, Gintoki, który opuścił Edo, dociera w pewne miejsce... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 03.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 021 „Znak”

Już w najbliższy poniedziałek, 3 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 021. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Znak". „Od pokonania Utsuro i ocalenia ojczystej planety mijają dwa lata. Kraj Samurajów powoli odzyskuje dawny blask, jednakże boryka się z różnymi problemami, z głodem włącznie. Jak w tych nowych okolicznościach (i czy w ogóle) radzi sobie Yorozuya Gincia? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 27.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 020 „Istoty zwane ludźmi”

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 020. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Istoty zwane ludźmi". „Rozpoczyna się ostateczna walka z Pustką. Dzięki Psiemu Bóstwu Yorozuya poważnie rani swojego odwiecznego wroga. Wraz ze zbliżającym się końcem świata ogień życia ludzkości świeci coraz jaśniejszym światłem. Jednak czy to wystarczy? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 20.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 019 „Nie wypuszczaj swoich asów z ręki”

Już w najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 019. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Nie wypuszczaj swoich asów z ręki". „Armia Wyzwoleńcza przyłącza się do ratowania statku-matki przed zderzeniem z Ziemią, dzięki czemu siły broniące planety mają więcej czasu. Wojna wywołana przez Utsuro wkracza w ostateczną fazę! Czy wyjście wymyślone przez ojca Kagury okaże się skuteczne i Pustka w końcu zostanie pokonana? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 13.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 018 „Bezrobotnego splamić nie sposób”

Już w najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 018. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Bezrobotnego splamić nie sposób". „Umibouzu wkracza na pole bitwy i natychmiast wywołuje konsternację! W tym samym czasie książę Hata zostaje zmuszony przez swojego brata, Shijaku, do dokonania niemożliwego wyboru! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 06.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 017 „Niezliczona rzesza królów”

Już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 017. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Niezliczona rzesza królów". „Enshou rozpoczyna bitwę z Takasugim! Jakie słowa Nobunobu przekaże swoim żołnierzom? Wracają dawno zapomniane siostry! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 30.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 016 „Charakterystyczna akcja...”

Już w najbliższy poniedziałek, 30 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 016. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Charakterystyczna akcja, charakterystyczna reakcja". „Tragedia goni tragedię, okrucieństwo opanowuje pole bitwy! Wykrzesajcie z siebie resztki energii, by położyć temu kres! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 23.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 015 „By ożywić ten nudny świat”!

Już w najbliższy poniedziałek, 23 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 015. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "By ożywić ten nudny świat". „Na niebiosach Płomień Kagutsuchi, a na ziemskim padole Altana - gdzie nie spojrzeć, beznadziejna sytuacja! W jakie tony uderzy tym razem Bansai Kawakami? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 16.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 014 „W księżycowe noce zające skaczą wyżej”!

Już w najbliższy poniedziałek, 16 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 014. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "W księżycowe noce zające skaczą wyżej". „Na dwóch frontach, ziemskim i orbitlanym, wybuchają kluczowe bitwy! Kagura podczas wojennej zawieruchy wyczuwa na przepełnionym żądzą krwi polu bitwy pewną wyjątkową obecność. W tym samym czasie do walki włączają się piraci, a także nocne zające! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 09.07.2018

[anime] Zwiastun drugiej części Silver Soul!

Pojawił się zwiastun zbliżającej się wielkimi krokami kontynuacji ostatniej sagi Gintamy, Silver Soul, która zadebiutuje na małych ekranach w Japonii już w najbliższą niedzielę, 8 lipca. W tle trailera możemy usłyszeć utwór przewodni serii, „I wanna be” w wykonaniu SPYAIR. Zapraszamy do oglądania "tutaj". Tłumaczeniem serii standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w każdy poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 01.07.2018

[anime] Premiera drugiej części Srebrnej Duszy 8 lipca!

W 73. tomie mangi Gintama zapowiedziano, że wznowienie najnowszej, szóstej serii ekranizującej arc Srebrna Dusza nastąpi w drugą niedzielę lipca, czyli 08.07.2018! Odcinek 13 zostanie nadany prawdopodobnie tak jak w przypadku pierwszej części o godzinie 1:35 nad ranem w Japonii (17:35 w niedzielę w Polsce), więc polskiej wersji, którą przygotuje dla Was standardowo Oozora z Twojej Małej Japonii, należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.06.2018

[anime] Znani wykonawcy utworów przewodnich z lipcowej serii!

Już w lipcu rusza dalszy ciąg anime, a razem z nim kontynuacja sagi zwieńczającej serię, Srebrnej Duszy! Choć na razie dokładna data premiery ani ilość odcinków nie jest znana, pojawiła się informacja o wykonawcach nowych utworów przewodnich. Fani Gintamy usłyszą znajome brzmienia, gdyż opening wykona grupa SPYAIR (zdjęcie poniżej), a endingiem zajmie się HoneyWorks, który ponownie gościnnie zagra z piosenkarką CHiCO. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.05.2018

[anime] Dalszy ciąg Srebrnej Duszy od początku lipca!

Pierwsza, dwunastoodcinkowa część sagi zwieńczającej całe anime, Srebrnej Duszy, już za nami - teraz czekają nas trzy miesiące przerwy, gdyż anime będzie nadawane w formacie split-cour (rozdzielonych-sezonów). A zatem wracamy już najbliższe lato z ogromną dawką, jak zawsze zwariowanych, emocji! Gdy tylko pojawią się szczegóły odnośnie dokładnego dnia premiery, będziecie mogli je znaleźć u nas na stronie. Zapraszamy do regularnych odwiedzin!

Dodano: 25.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 012 „Bushidou odkrywasz na sekundę przed...”

Już w najbliższy poniedziałek, 25 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 012. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Bushidou odkrywasz na sekundę przed śmiercią". „Mieszkańcy Edo dochodzą do siebie po wyniszczającej bitwie z oddziałami sojuszniczymi Armii Wyzwoleńczej. Tymczasem w zakamarkach ciemnej i cichej nocy już czai się nowe zło szykujące się do skoku. Czy Ziemianom uda się skontaktować ze swoimi siłami w kosmosie i doprowadzić do zakończenia wojny? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 18.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 011 „Pokój i zniszczenie to dwie strony...”

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 011. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Pokój i zniszczenie to dwie strony tego samego medalu". „Bitwa się kończy, słońce zachodzi i wskakujemy z deszczu pod rynnę! Gin zrywa kwiatek z głowy Boskiego Rogu i rozpoczyna się festiwal Króla Demonów! Choć połączonym siłom Ziemian ostatecznie udaje się odeprzeć inwazję na ojczystą planetę, Armia Wyzwoleńcza nie zamierza rezygnować z planów wyzwolenia Wszechświata! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 11.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 010 „Jump chadza w parze z inflacją”.

Już w najbliższy poniedziałek, 11 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 010. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Jump chadza w parze z inflacją". „Król Kabuki, Jirouchou, wraca razem z córką z długiej podróży odkupieńczej i uderza z całą siłą w zdezorientowanych wrogów. Czy jednak mieszkańcom dzielnicy uda się odwrócić losy bitwy na swoją stronę? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 04.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 009 „Za przechwałki o swoich bohaterskich...”

Już w najbliższy poniedziałek, 4 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 009. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Za przechwałki o swoich bohaterskich czynach zyskasz jedynie nienawiść, więc spraw, by wychwalał cię ktoś inny". „Wszyscy mieszkańcy ruszają na pomoc obleganej dzielnicy Kabuki. Na polu bitwy zjawiają się również niespodziewani goście, którzy wracają z dalekiej podróży - córka z ojcem. Król Miasta nadchodzi... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 25.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 008 „Na demony najlepszy Tomcio Paluszek”.

Już w najbliższy poniedziałek, 25 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 008. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Na demony najlepszy Tomcio Paluszek". „Mieszkańcy Kabuki muszą razem stanąć do walki, by odeprzeć nacierającą na ich dom Armię Wyzwoleńczą! Rozpoczyna się zażarta bitwa o dzielnicę czerwonych latarni! Gintoki, wiemy, że cię zamroczyło, ale wstawaj i walcz! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 18.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 007 „Mężczyzna musi żyć nie długo czy gr...”.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 007. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Mężczyzna musi żyć nie długo czy grubo, lecz twardo". „Dawno, dawno temu, władca planety Oukoku zapadł na wyniszczającą, nieuleczalną chorobę, w wyniku czego jego poddani podzielili się na dwie, walczące o przyszłe dziedzictwo frakcje. A że król miał dobre serce, nie mógł zostawić swoich ludzi w stanie konfliktu, dlatego też... Ale chwila, co to ma wspólnego z Gintamą?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 11.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 006 „Maszyna zaprogramowana na bezużytecz...”

Już w najbliższy poniedziałek, 11 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 006. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Maszyna zaprogramowana na bezużyteczność nazywana jest człowiekiem". „Zdesperowany Gengai postanawia sięgnąć po ostatnią deskę ratunku - potężne działo miotające nanorobotami. Niestety, choć broń skutecznie niszczy wrogie systemy i odstrasza kolejne ataki zmechanizowanych amanto, jest również zabójcza dla robotów służących autochtonom. Dzięki poświęceniu maszyn Ziemianie mogą bez obaw o atak z nieba stoczyć wyniszczający bój z trzema barbarzyńskimi plemionami: dakini, shinra oraz yato... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 04.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 005 „Starcy zapisują ważne rzeczy w swoich...”

Już w najbliższy poniedziałek, 4 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 005. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Starcy zapisują ważne rzeczy w swoich zmarszczkach". „Shinsengumi wraca przepełnione pragnieniem, by Edo pozostało takiej jak dawniej. Połączone siły Ziemian stają do walki z przygniatającą potęgą wroga. Gdy nad horyzontem gromadzą się coraz ciemniejsze chmury, złotowłosy jegomość w końcu wykonuje swój ruch... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 28.01.2018

[anime] Koniec mangi zapowiedziany!

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami już w 10. numerze tegorocznego wydania magazynu Weekly Shonen Jump, który trafi na sklepowe półki 5 lutego, dojdzie do punktu kulminacyjnego ostatniej sagi Gintamy, Srebrnej Duszy! Oznacza to, że będzie to ostatni lub jeden z kilku ostatnich rozdziałów całego dzieła popularnego małpiszona, Hideakiego Sorachiego. Dla fanów anime jest to jasny sygnał, że aktualnie nadawana seria jest zarazem ostatnią i potrwa dwa sezony (około 25 odcinków). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 28.01.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 004 „Wytrwałość od natarczywości dzieli...”

Już w najbliższy poniedziałek, 28 stycznia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 004. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Wytrwałość od natarczywości dzieli bardzo cienka linia". „Utsuro przybywa na Ziemię i atakuje bazę Armii Wyzwoleńczej, by sprowokować ich do ataku. Rozpoczyna się ostateczne starcie, w którym na szali stoi o wiele więcej niż przyszłość Ziemi... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 21.01.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 003 „Dzieciakom bandziorów rosną długie...”

Już w najbliższy poniedziałek, 21 stycznia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 003. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Dzieciakom bandziorów rosną długie włosy na karkach". „Gdy dyplomatom z Ziemi udaje się wynegocjować korzystne warunki zawieszenia broni, wydaje się, że sytuacja jest opanowana i można przystąpić do realizacji planu. Jednakże wtedy, jak grom z jasnego nieba, na Błękitną Planetę spada tajemnicza postać. Co tak naprawdę planuje nieśmiertelny Utsuro?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 14.01.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 002 „Nie przesadzaj z przyprawami”.

Już w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 002. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Nie przesadzaj z przyprawami". „Gintoki, Shinpachi i Kagura przybywają z odsieczą i planem ocalenia planety. Jakiś czas później do stacji dowódczej Armii Wyzwolenia dociera statek z delegacją dyplomatyczną z Ziemi. Jednym z jego pasażerów okazuje się być Nobunobu Tokugawa, który powinien być przecież wrogo nastawiony do trójki bohaterów... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 07.01.2018

[anime] Koniec piątej serii i oczekiwanie na ostatnią sagę!

Pojawił się zwiastun mającej premierę już 7 stycznia 2018 roku szóstej serii Gintamy, w której zobaczymy ekranizację ostatniej sagi z mangi zatytułowanej Srebrna Dusza! Można w nim usłyszeć kawałek openingu zespołu DISH// – „Katte ni My Soul”. Anime będzie kontynuowane w tym samym slocie programowym, co aktualna seria, więc polska wersja, którą będzie przygotowywał dla Was Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, będzie ukazywać się na stronie standardowo w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 25.12.2017

[anime] Gintama. Porori 013 „Duszki strażnicze też są częścią duszy”.

Już w najbliższy poniedziałek, 25 grudnia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 013. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Duszki strażnicze też są częścią duszy". „Rozpoczyna się festiwal sportowy, jednak Patsuan zamiast rywalizujących ze sobą mieszkańców dzielnicy widzi wielką wojnę Podziemnego Świata! Jak zakończy się przygoda z przeklętymi okularami? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 17.12.2017

[anime] Premiera sagi Srebrna Dusza już 7 stycznia!

Choć aktualna seria streszczająca pominięte wcześniej krótkie historyjki dobiega końca, fani anime zamiast powodów do narzekania dostali wspaniałą niespodziankę - natychmiastowy start kolejnej sagi - tym razem kończącej całą historię - Silver Soul (srebrna dusza). Premiera nastąpi tuż po zakończeniu aktualnego sezonu, czyli 7 stycznia, po prawdopodobnej przerwie świątecznej 31 grudnia. Opening, „Katte ni MY SOU”, wykona znany i lubiany zespół DISH, natomiast ending, „Hana ichi monme”, przygotuje kapela Burnout Syndromes. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.12.2017

[anime] Gintama. Porori 012 „Perełkę od gniota dzieli bardzo cienka linia”.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 012. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Perełkę od gniota dzieli bardzo cienka linia / Okulary są częścią duszy". „Shinpachi postanawia udać się do tajemniczego optyka, by zreperować okulary. Właściciel sklepu daje mu tymczasową parę, by mógł ją nosić do ukończenia naprawy. Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że nowe szkła pozwalają mu widzieć przyczepione do ludzi duchy! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 10.12.2017

[anime] Gintama. Porori 011 „Medal idola”.

Już w najbliższy poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 011. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Medal idola". „Galaxy Kingdom Bitches 48 wyzywają na pojedynek Hankuso Diamonds 48 i rozpoczyna się wielka bitwa idolek! Czy zszokowana i zraniona Otsu tak po prostu zakończy karierę? Kto odniesie ostateczne zwycięstwo w tej pozbawionej honoru i człowieczeństwa walce? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 03.12.2017

[anime] Gintama. Porori 010 „Diamentu nie da się zarysować”.

Już w najbliższy poniedziałek, 4 grudnia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 010. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Diamentu nie da się zarysować". „Na Ziemię przybywa grupa galaktycznych idolek, Galaxy Kingdom Bitches 48, które postanawiają zaoferować napalonym fanom nieco więcej niż konkurencja! Czy Kagura i Otsu zdołają odeprzeć atak bezwzględnych i pozbawionych zasad dziewczyn?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 26.11.2017

[anime] Gintama. Porori 009 „Przed podaniem ręki umyj swoje dłonie”.

Już w najbliższy poniedziałek, 27 listopada 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 009. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Przed podaniem ręki umyj swoje dłonie". „Kagura i Otsu tworzą duet idolek, którego menadżerem zostaje nie kto inny, jak Gintoki. W odpowiedzi galaktyczna grupa idolek rzuca im wyzwanie. Na dodatek w najmniej spodziewanym momencie na scenę wkracza Diamond Perfume! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 19.11.2017

[anime] Saga Srebrna Dusza zapowiedziana!

Choć piąta seria Gintamy, w której ekranizowane są pominięte wcześniej historie, wciąż trwa w najlepsze, zapowiedziana została już kolejna, prawdopodobnie ostatnia seria naszego ulubionego anime! Zobaczymy w niej ostatni arc z mangi, czyli Silver Soul (tytuł, który po polsku oznacza „srebrną duszę”, jest bezpośrednim nawiązaniem do nazwy całej serii). Niestety w tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy seria wystartuje - biorąc jednak pod uwagę, że znani są już wykonawcy openingu i endingu, można założyć, iż będzie to pierwsza połowa 2018 roku, a może nawet jej nadawanie rozpocznie się tuż po zakończeniu serii piątej, czyli na początku roku, i anime dobiegnie końca mniej więcej w tym samym czasie, co manga. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 18.11.2017

[anime] Gintama. Porori 008 „Najpotężniejszy miecz kontra najbardziej...”.

Już w najbliższy poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 008. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Najpotężniejszy miecz kontra najbardziej tępy miecz". „Rozpoczyna się walka dwóch totalnych sadystów! Maganagi przejmuje kontrolę nad Okitą i Gintoki znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie... ale czy aby na pewno? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 12.11.2017

[anime] Gintama. Porori 007 „Totalny sadysta kontra totalny sadysta”.

Już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 007. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Totalny sadysta kontra totalny sadysta". „Gdy Gintoki szykuje się do pojedynku z Sougo, Tetsuko, próbując naostrzyć jego miecz, pozbawia głównego bohatera kłopotu! Tymczasem nie ustają dziwne morderstwa, podczas których łamane są miecze... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 05.11.2017

[anime] Gintama. Porori 006 „Trzy tysiące mil w poszukiwaniu pochwy”.

Już w najbliższy poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 006. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Trzy tysiące mil w poszukiwaniu pochwy". „Yorozuya odwiedza kuźnię Tetsuko, by odrestaurować miecz męża Otose na rocznicę jego śmierci. Na miejscu wpadają na mieczowego amanto, który prosi ich o pomoc w odnalezieniu jego żony-pochwy. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy miecz ładuje się w tyłek Gintokiego, a jego żona okazuje się być w posiadaniu Okity Sougo... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 29.10.2017

[anime] Gintama. Porori 005 „Okulary przeciwsłoneczne życia i śmierci”.

Już w najbliższy poniedziałek, 30 października 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 005. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Okulary przeciwsłoneczne życia i śmierci / Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w terenie". „Hasegawa ma dość ciągłych potknięć i upadków, dlatego wchodzi na dach wieżowca, by z niego skoczyć. Powstrzymuje go jednak płatny zabójca! Tymczasem w komisariacie Shinsengumi, by przypomnieć oficerom, jak wygląda działanie w terenie, komendant ogłasza ćwiczenia na symulatorze zdarzeń kryminalnych! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 22.10.2017

[anime] Gintama. Porori 004 „Jedna rodzina”.

Już w najbliższy poniedziałek, 23 października 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 004. odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Jedna rodzina". „Prowadzący śledztwo Gintoki i Katsura odkrywają, że ojciec Ikumatsu wciąż żyje - co więcej, to on jest bezdomnym, który odwiedzał jej lokal w Sylwestra! Ze złożonej sieci więzi wyłania się seria zaskakujących wyjaśnień... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 15.10.2017

[anime] Gintama. Porori 003 „Miska ramenu”.

Już w najbliższy poniedziałek, 16 października 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Miska ramenu". „Ikumatsu, właścicielka Hakuto Shinken, by wypełnić obietnicę złożoną z mężem, wyczekuje co roku na przybycie pewnego klienta. Gdy klient przestaje się pojawiać, Katsura i Gintoki rozpoczynają poszukiwania, które prowadzą ich do nieoczekiwanej osoby... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 08.10.2017

[anime] Gintama. Porori 002 „Łysy tato, szarowłosy tato i tato okularnik”.

Już w najbliższy poniedziałek, 9 października 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Łysy tato, szarowłosy tato i tato okularnik". „Kagura przyprowadza do domu swojego wyrośniętego chłopaka, który szokuje nawet bardzo dorośniętych dorosłych. Ich związek zaczyna nagle skręcać w niebezpieczną stronę. Jakie plany ma wobec młodej yato plemię kosmicznych olbrzymów? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 01.10.2017

[anime] Gintama. Porori 001 „Po schodach dorosłości nie zawsze wchodzi się...”.

Już w najbliższy poniedziałek, 2 października 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany pierwszy odcinek piątej serii Gintamy zatytułowany "Po schodach dorosłości nie zawsze wchodzi się do góry". „Zatroskany o córeczkę Łysol przybywa na planetę Ziemia, by sprawdzić, jak Gintoki wywiązuje się z opieki nad jego najcenniejszym skarbem. Niedługo potem nadopiekuńczy tatuś jest świadkiem dantejskiej sceny - jego maleńkiej, niewinnej i uroczej pociesze... wyznawane są uczucia! Czy Kankou zdoła zniweczyć starania zalotnika? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 30.09.2017

[anime] Co nas jeszcze czeka w anime?

Choć manga nie uległa jeszcze zakończeniu, po wypowiedziach naszego ulubionego goryla, Hideakiego Sorachiego, już teraz można założyć, że aktualny arc, Srebrna Dusza, będzie zarazem ostatnim. Wynika z tego, iż prawodopodobnie czekają nas jeszcze dwie serie. Najbliższa, startująca już 1 października, zekranizuje pominięte do tej pory arki komediowe. Jest ich dokładnie pięć (Excalibur, Chłopak Kagury, Bezdomny, HDZ48 oraz Duszki strażnicze), i w ich skład wchodzi dokładnie 21 rozdziałów - z tego można wywnioskować, że piąta seria będzie sobie liczyć około 12-13 odcinków. Później zostanie już tylko ekranizacja samej końcówki mangi, czyli arcu zwieńczającego - możliwe, że nastąpi to już w przyszłym roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.09.2017

[anime] Premiera piątej serii 1 października!

Premiera najnowszego sezonu Gintamy, w którym zekranizowany zostanie tajemniczy „Porori arc”, będzie miała miejsce już 1 października o godzinie 18:35 (2.10 o 1:35 czasu japońskiego). Choć w tej chwili nie wiadomo jeszcze, co dokładnie zostanie w nim pokazane, z nielicznych przecieków ze studia można przypuszczać, że będą to krótkie, pominięte do tej pory w anime historyjki z mangi. Opening do nowego sezonu wykona znana już fanom Gintamy grupa Blue Encount. Utwór, który usłyszymy w tle, zatytułowany został „VS”. Ending z kolei zaśpiewa girlsband Ayumikurikamaki, tytuł piosenki to „Hankou Seimei”. Serię przetłumaczy dla Was standardowo Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 11.09.2017

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwunastym, „Nadzieja”, zakończona została czwarta seria Gintamy. W odcinku zapowiedziano, że od 2 kwietnia nadawany będzie rerun (ponowna emisja) tejże serii, tyle że z komentarzem aktorów ze zbliżającego się filmu aktorskiego (Kanny Hashimoto, Shuna Oguriego oraz Masakiego Sudy), więc będzie to swego rodzaju materiał reklamowy. Jako że w serii nie pojawią się żadne nowe sceny w porównaniu z Gintamą., nie będziemy ponownie jej tłumaczyć - zamieścimy za to nowy opening („Kyou mo sakura mau akatsuki ni” by CHiCO with HoneyWorks) oraz ending („We Gotta Fight” by XY), które będą dostępne w odpowiednich działach. Niewykluczone, że po zakończeniu tejże ponownej emisji lub też filmu aktorskiego zapowiedziana zostanie ostatnia seria Gintamy ekranizująca ostatni już arc - „Srebrną duszę”. Zapraszam do wracania na stronę i wyczekiwania razem z nami dalszych informacji, a także komentowania.I na koniec standardowo podziękowania dla wszystkich, którzy co tydzień wracali na stronę, by razem z nami cieszyć się kolejnymi odcinkami. Jestem dumny, że mogłem dla Was tłumaczyć tę serię. Spotykamy się ponownie przy kolejnych odsłonach ekranizacji wielkiej Gintamy! Yorozuya wiecznie żywa!

Dodano: 26.03.2017

[anime] Gintama. 012 „Nadzieja”.

Już w najbliższy poniedziałek, 27 marca 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (18:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Nadzieja". „Takasugi toczy zażarty bój z pierwszym uczniem swojego mistrza, Oboro! Gdy starszy kolega ze szkoły przegrywa z kretesem i po wyczerpaniu się utrzymującej go przy życiu krwi nauczyciela leży na łożu śmierci, postanawia zdradzić przeciwnikowi, czym tak naprawdę jest Utsuro... Yorozuya wiecznie żywa!” Odcinek ten zakończy arc „Bitwa na Rakyou” i znajdzie się w nim ważne ogłoszenie (prawdopodobnie dotyczące kolejnej sagi zatytułowanej „Srebrna dusza”). Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 19.03.2017

[anime] Gintama. 011 „Pierwszy uczeń”.

Już w najbliższy poniedziałek, 20 marca 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Pierwszy uczeń". „Akcja wraca do przeszłości, do czasów sprzed założenia przez Yoshidę jego szkoły! Dlaczego mistrz Gintokiego otworzył Shouka Sonjuku i kto był jego pierwszym uczniem? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 12.03.2017

[anime] Gintama. 010 „Rodzeństwo”.

Już w najbliższy poniedziałek, 13 marca 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Rodzeństwo". „Gintoki, jednym ciosem z misia, zyskuje tytuł najsilniejszego z najsilniejszych! Teraz musi sprawdzić się w boju z członkiem klanu wojowników yato! Gdy Kagura i Shinpachi bacznie przyglądają się zajściu, coś dziwnego zaczyna dziać się z Kamuim! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 05.03.2017

[anime] Gintama. 009 „Zbłąkany zając”.

Już w najbliższy poniedziałek, 6 marca 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Zbłąkany zając". „By chronić rodzinę, młody Kamui coś sobie przyrzeka, jednak z czasem jego szczere pragnienie ulega spaczeniu. Czy łysy ojciec zdoła przemówić do rozsądku swojemu głupiemu synowi? I jak zakończy się jego walka z potworem, który wtargnął na pole bitwy? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 26.02.2017

[anime] Gintama. 008 „Władca Kouan”.

Już w najbliższy poniedziałek, 27 lutego 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Władca Kouan". „Gdy wydaje się, że Kagurze uda się powstrzymać rodzinną sprzeczkę, na pole bitwy wkracza Bezdenna Pustka, Utsuro, i rozpoczyna się walka na śmierć i życie z najlepszym łowcą we Wszechświecie! Jaką przeszłość zdradzi nam ojciec rodziny yato? Co wydarzyło się przed laty na planecie Kouan? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 19.02.2017

[anime] Gintama. 007 „Ścieżka”.

Już w najbliższy poniedziałek, 20 lutego 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Ścieżka". „Po tym, jak Gintoki oraz Zura pokonują dwie kolejne Złowieszcze Gwiazdy, odnajdują na polu bitwy Takasugiego i czwórka legendarnych samurajów youi znowu razem staje do boju! Czy uda im się zwyciężyć i pokonać Bezdenną Pustkę? Tymczasem na polu bitwy zjawia się tajemnicza, zakapturzona postać... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 12.02.2017

[anime] Gintama. 006 „Dziesięć lat”.

Już w najbliższy poniedziałek, 13 lutego 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Dziesięć lat". „Batou, łowca szermierzy, który przemierza wszechświat, czyszcząc kolejne planety z mistrzów miecza, rzuca wyzwanie samurajom. Czy Gintoki zdoła pokonać Króla Gwiezdnego Miecza?! Nieznana przeszłość Pyzatego Demona wychodzi na światło dzienne! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 05.02.2017

[anime] Gintama. 005 „Kretynów dwóch”.

Już w najbliższy poniedziałek, 6 lutego 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Kretynów dwóch". „W następnej walce zmierzą się Sakamoto oraz pancerz mobilny... znaczy się Guru Podstępu, Hankai! Gdy serce aktualnego szoguna, Nobunobu, waha się, ujawniona zostaje przeszłość naszego kosmicznego handlarza! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 29.01.2017

[anime] Gintama. 004 „Zura”.

Już w najbliższy poniedziałek, 30 stycznia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Zura". „Czy Zura, przywódca Patriotów Joui, były członek Elitarnej Czwórki Joui, znany jako Szalejący Szlachcic oraz Uciekający Kotarou, Kotarou Katsura, krew typu AB, wróżba na dzisiaj przeciętna, więc nie powinienem roztrząsać mało ważnych spraw, by tego nie pożałować, zdoła pokonać dowódcę Czwartego Dywizjonu i jedną z Trzech Złowieszczych Gwiazd, Shoukaku zwanego Neptunem?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 22.01.2017

[anime] Gintama. 003 „Pieśń samuraja”.

Już w najbliższy poniedziałek, 23 stycznia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Pieśń samuraja". „Grupa samurajów, byłych przyjaciół Shinsuke, rusza na wyniszczoną wielką wojną planetę ojczystą Kagury - Rakuyou. Czy dojdzie do bratobójczego pojedynku rodziny yato?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 15.01.2017

[anime] Gintama. 002 „Wniosek o urlop”.

Już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia 2017 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek czwartej serii Gintamy zatytułowany "Wniosek o urlop". „Utsuro, kolejne wcielenie mistrza Gintokiego, eliminuje starszyznę Harusame i przejmuje dowodzenie nad Dwunastoma Dywizjonami. Gdy następnie na okręcie flagowym kosmicznych piratów niesławny Łowca Obcych, Umibouzu, wygłasza zaskakującą deklarację, na Ziemi Kagura prosi Kiheitai, by zabrali ją ze sobą. Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 08.01.2017

[anime] Opening „Kagerou” w najnowszym zwiastunie!

Pojawił się pierwszy trailer czwartej serii Gintamy, której premiera zaplanowana została na drugą niedzielę 2017 roku. W tle zwiastuna możemy usłyszeć opening z serii w wykonaniu girlsbandu ЯeaL. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 21.12.2016

[anime] Druga część „Eliksiru miłości” już na stronie!

Skończyłem tłumaczenie drugiej części serii ova ekranizującej sagę „Eliksir miłości”, polską wersję możecie obejrzeć tutaj. Przypominam równeż, że w styczniu rusza czwarta seria Gintamy, która prawdopodobnie zwieńczy całą historię. Serdecznie zapraszamy do regularnego oglądania i komentowania! Polska wersja będzie ukazywać się na stronie w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Dodano: 17.12.2016

[anime] Premiera czwartej serii już w styczniu!

Wspaniałe informacje docierają do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni - kolejna, czwarta już i zarazem najprawdopodobniej ostatnia seria naszego ulubionego anime trafi na małe ekrany już 8 stycznia! Co więcej, serię przesunięto na godziny późnonocne - jednym słowem, będzie ostro! Odcinki będą nadawane w każdy poniedziałek o godzinie 1:35 nad ranem (w niedzielę o 17:35 czasu polskiego). Liczba odcinków oraz zakres fabuły wciąż nie są znane, jednakże można przypuszczać, że będzie to seria wieńcząca całą historię (manga również powoli dobiega końca). Wiadomo już także, że utwory przewodnie, opening oraz ending, wykonają następujący artyści: piosenkę „Kagerou” zaśpiewa girlsband ЯeaL, natomiast kawałek „Silver” wykona zaspół RIZE. Zapraszam do dyskusji.

Dodano: 27.11.2016

[anime] Kolejna seria zapowiedziana!

W najnowszym numerze Weekly Shounen Jumpa potwierdzono, że podjęto decyzję o wydaniu kolejnej serii anime na podstawie mangi popularnego Goryla, Hideakiego Sorachiego, Gintamy! W tygodniku podano również informację, że ostatni arc mangi chyli się już ku końcowi - wygląda więc na to, że czwarta seria anime będzie zarazem ostatnią i wieńczącą całą historię. Data premiery w tej chwili nie jest znana, jednakże najprawdopodobniej anime ruszy wiosną lub latem 2017 roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 22.09.2016

[anime] Nadchodzi coś wielkiego!

W 43. numerze tegorocznego Weekly Shounen Jumpa ma zostać podana „ultra sensacyjna” wiadomość. Czyżby ostatnia seria anime wieńcząca całą historię? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.09.2016

[anime] Film aktorski jednak już w 2017 roku!

Reżyser filmu live-action „Gintama”, Yuuichi Fukuda, podał na swoim twitterze, że zakończono kręcenie scen z grającym Gintokiego Shunem Ogurim i obraz trafi do japońskich kin już w 2017 roku! Choć dokładna data wciąż nie jest znana, fani z pewnością ucieszą się, że początkowa data premiery planowana na 2018 rok się nie potwierdziła.

Kagurę zagra Kanna Hashimoto


W pozostałych rolach:
- Shun Oguri jako Gintoki Sakata;
- Masaki Suda jako Shinpachi Shimura;
- Masami Nagasawa jako Tae Shimura;
- Masaki Okada jako Kotaro Katsura;
- Tsuyoshi Muro jako Gengai Hiraga;
- Yuuya Yagira jako Toshiro Hijikata;
- Ryo Yoshizawa jako Sougo Okita;
- Kankurou Nakamura VI jako Isao Kondo.

Dodano: 06.09.2016

[anime] Powstanie film aktorski na podstawie Gintamy!

Shounen Jump potwierdził, że powstanie film live-action na podstawie Gintamy! Premiera jednak dopiero w 2018 roku... Na pocieszenie dodam, że rolę głównego aktora zagra sam Shun Oguri (zdjęcie poniżej)!

Dodano: 17.06.2016

[anime] Plakat zapowiadający OVA „Eliksir miłości”!

Pojawiła się ilustracja promująca zliżającą się wielkimi krokami serię dwóch odcinków OVA, w której zekranizowany zostanie bardzo lubiany przez fanów arc, „Eliksir miłości”. Przypominam, że pierwszy z odcinków trafi do sprzedaży 4 sierpnia, a drugi 4 listopada. Polska wersja pojawi się na stronie kilka dni później.

Dodano: 12.04.2016

[anime] Ostatni odcinek trzeciej serii i przyszłość.

Już w najbliższą środę, 30 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty pierwszy odcinek Gintamy° zatytułowany "Żegnaj, Shinsengumi", który będzie zarazem zwieńczeniem aktualnie nadawanej, trzeciej serii anime. Teraz czeka nas przerwa w nadawaniu, która jednakże nie powinna potrwać zbytu długo. Zapowiedziano już, że w tym lub przyszłym roku skończy się manga, więc studio produkujące anime będzie miało ukończony materiał źródłowy do wykorzystania. Można więc się spodziewać, że w 2017 lub najpóźniej w 2018 roku powstanie ostatnia seria Gintamy (ewentualnie końcówka mangi zostanie zekranizowana w kilku filmach kinowych). Dodatkowo jeszcze w tym roku czekają nas dwie oavki, w których zobaczymy sagę „Eliksir miłości”. W tym miejscu chciałbym Wam również podziękować, że tak licznie wracaliście tu co tydzień, dzięki czemu mogliśmy wspólnie przeżywać przygody Yorozuyi i dzielić się opiniami na ich temat. Gwarantuję również, że strona wciąż będzie aktualizowana i gdy tylko pojawią się jakieś wieści o kolejnej serii anime, natychmiast zamieszczę je w Wiadomościach. Zapraszam więc do częstego wracania do nas na stronę. To tyle. Do przeczytania.

Dodano: 23.03.2016

[anime] Gintama° 050 „Nobume”.

Już w najbliższą środę, 23 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Nobume". „Shinsengumi oraz Mimawarigumi. Pojednanie i pożegnanie. Dowódcy obu organizacji stają w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Muszą podjąć decyzję, od której będzie zależało ich życie. Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 16.03.2016

[anime] Powstanie pierwsza gra mobilna osadzona w świecie Gintamy!

W poniedziałek zapowiedziano, że zostanie wydana pierwsza gra na telefony przedstawiająca losy naszych ulubionych bohaterów z Yorozuyi! Będzie to RPG w systemie free-to-play zatytułowany Gintama Kabukichou Daikatsugeki, którego akcja toczyć się będzie w dzielnicy Kabuki. Naszym zadaniem będzie poznawanie kolejnych etapów historii oraz wypełnianie zleceń razem z przyjaciółmi. Każda z postaci będzie miała nie tylko cztery podstawowe umiejętności, których będą mogły używać w typowych dla RPG walkach, ale również ataki możliwe do wykonania tylko w połączeniu z innymi bohaterami. Zapowiedziano również, że już wkrótce ruszą beta-testy wersji na Androida (dokładna data wciąż nie jest znana). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.03.2016

[anime] Gintama° 049 „Karma”.

Już w najbliższą środę, 16 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty dziewiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Karma". W przeszłości Sasaki zdecydował się zachować swoją dumę samuraja i oszukał Tendoushuu, w wyniku czego stracił wszystko, co dla niego najcenniejsze. Gdy Gintoki wraz z pozostałymi opierał się swemu przeznaczeniu, nagle wylądowała przed nimi wrona... Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 09.03.2016

[anime] Koniec trzeciej serii jeszcze w marcu.

Na Wiosennym Festiwalu Gintama 2016 studio produkujące nasze ulubione anime potwierdziło, że trzecia seria potrwa tylko do końca marca tego roku, czyli zamknie się w około 50 odcinkach wraz z sagą „Żegnaj, Shinsengumi”. Biorąc pod uwagę, że kilka dni wcześniej zostało ogłoszone zbliżające się wielkimi krokami zakończenie mangi (więcej tutaj), można śmiało założyć, iż w 2017 roku, gdy studio będzie już miało do dyspozycji cały materiał źródłowy, powstanie również zwieńczenie anime w formie serii telewizyjnej lub też kilku filmów kinowych. Na pocieszenie pod koniec tego roku fani dostaną dwie oavki ekranizujące arc „Eliksir miłosny”. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 08.03.2016

[anime] Zakończenie Gintamy potwierdzone.

Niestety potwierdziły się przypuszczenia fanów, iż Gintama dobiega końca. W 62. tomie swojej mangi, twórca przygód Yorozuyi, Hideaki Sorachi, potwierdził, że aktualna saga jest przedostatnią i kolejny arc zwieńczy całą historię. Twórca zaznaczył jednak, że nie wie jeszcze, czy jego dzieło zostanie sfinalizowane już w tym roku, czy też przeciągnie się do roku 2017. Zapraszam do opłakiwania. (PS A i tak wszyscy wiemy, że goryla znowu naszła ochota na trollowanie :])

Dodano: 05.03.2016

[anime] Gintama° 048 „Niedostarczona wiadomość”.

Już w najbliższą środę, 9 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty ósmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Niedostarczona wiadomość". W środku bitwy Sasaki zaczyna wspominać spotkanie z przeszłości oraz pewną tragiczną noc. Jak powstało Shinsengumi? Niecny plan Sasakiego zrodził niezwykłą więź! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 02.03.2016

[anime] Gintama° 047 „Bezpańskie psy”.

Już w najbliższą środę, 2 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty siódmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Bezpańskie psy". Gintoki wpada na „genialny” plan, jak przebić się przez zasieki wroga i dostać się na wyspę! Rozpoczyna się wielka bitwa. Było trzęsienie ziemi i teraz napięcie będzie już tylko rosło! Yorouzya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 24.02.2016

[anime] Gintama° 046 „Ucieczka z więzienia”.

Już w najbliższą środę, 24 lutego 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty szósty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Żegnaj, Shinsengumi, część IV. Ucieczka z więzienia". Hijikata i reszta bandy ruszają Kondou na ratunek! Kto stanie im na drodze?! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 17.02.2016

[anime] Gintama° 045 „To, co zostało zapomniane”.

Już w najbliższą środę, 17 lutego 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty piąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "To, co zostało zapomniane". Katsura trafia do więzienia, w którym przetrzymywany jest Kondou. W tym samym czasie Hijikata wciąż nie może wyrwać się rozpaczy. Czy zdoła ponownie powstać? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 10.02.2016

[anime] Gintama° 044 „Bohaterowie wkraczają na scenę ostatni”.

Już w najbliższą środę, 10 lutego 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty czwarty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Bohaterowie wkraczają na scenę ostatni". Shinsengumi zostaje rozwiązane, a Kondou oraz Matsudaira skazani na śmierć i wrzuceni do więzienia. W tym samym czasie Nobunobu zaczyna swoje krwawe rządy. I gdy wydaje się, że nia ma już żadnej nadziei, na scenę wkraczają bohaterowie... Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 03.02.2016

[anime] Gintama° 043 „Dzień, w którym demon uronił łzę”.

Już w najbliższą środę, 3 lutego 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty trzeci odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Dzień, w którym demon uronił łzę", a w nim rozpoczęcie kolejnego wspaniałego arcu - „Żegnaj, Shinsengumi”, który według wielu przewyższa nawet „Zamach na szoguna”! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 27.01.2016

[anime] Gintama° 042 „Żegnaj, przyjacielu!”.

Już w najbliższą środę, 27 stycznia 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty drugi odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Żegnaj, przyjacielu!", a w nim zwieńczenie sagi „Zamach na szoguna”! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 20.01.2016

[anime] Gintama° 041 „Wrony kraczące po bitwie”.

Już w najbliższą środę, 20 stycznia 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Wrony kraczące po bitwie". Nagle Takasugiego przebija włócznia zabójcy. Co na polu bitwy robi Boski Posłaniec Yatagarasu, Oboro z Tenshoin Naraku?! Saga „Zamach na szoguna” chyli się ku końcowi! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 13.01.2016

[anime] Gintama° 040 „Wrogowie”.

Już w najbliższą środę, 13 stycznia 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Wrogowie". Gdy Gintoki kontynuuje zażarty bój ze swym zaprzysiężonym wrogiem, Takasugim, wychodzą na jaw wstrząsające fakty z przeszłości Białego Demona. Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 06.01.2016

[anime] Saga „Eliksir miłości” w serii OVA pod koniec 2016 roku!

Do wydania specjalnego 65. oraz 66. tomiku Gintamy, których premiera planowana jest odpowiednio na sierpień i listopad 2016 roku, dołączone zostaną DVD z ekranizacją popularnego i lubianego wątku mangowego, „Eliksir miłości”! Czyżby miało to oznaczać, że manga rzeczywiście chyli się ku końcowi i w aktualnej serii telewizyjnej zostanie zakończona ekranizacja tejże, a pominięte wątki komediowe trafią do sprzedaży właśnie w formie OAV-ek? Choć wiele na to wskazuje, Hideaki-sensei już wielokrotnie nas zaskakiwał, więc i tym razem zapewne znajdzie jakiś zakręcony sposób, by po aktualnych wydarzeniach jak gdyby nigdy nic kontynuować historię swojego najbardziej znanego dzieła. Zapraszam do dyskusji.

Dodano: 06.01.2016

[anime] Gintama° 039 „Obrońcy wszystkiego”.

Już za dwa tygodnie w środę, 6 stycznia 2016 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty dziewiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Obrońcy wszystkiego". A w nim Gintoki stanie do piekielnej walki ze swoim odwiecznym rywalem, Shinsuke Takasugim, a Kagura skrzyżuje miecz w zażartym pojedynku ze swoim bratem, Kamuiem! Yorozuya wiecznie żywa! W odcinku zadebiutują nowe utwory przewodnie - piosenkę otwierającą, „Know Know Know”, wykona wszystkim doskonale znany z piątego openingu Gintamy zespół DOES, natomiast utwór kończący, „Acchi Muite”, zaśpiewa kapela Swimmy. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 23.12.2015

[anime] Gintama° 038 „Ostatnia piątka”.

Już w najbliższą środę, 23 grudnia 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty ósmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Ostatnia piątka". Sacchan oraz reszta Oniwabanu dołączają do Zenzou, który dla realizacji planu postawił życie na szali. Gdy Yato atakują wioskę ninja, dochodzi do nieuchronnego starcia. Wraz ze zbliżającym się nowym rokiem historia Gintamy nabiera tempa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 16.12.2015

[anime] Gintama° 037 „Dusza shinobi”.

Już w najbliższą środę, 16 grudnia 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty siódmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Dusza shinobi". Gdy Gintoki, Shinpachi i Kaguya naradzają się z jouninką szkoły Iga, Rappą z klanu Momochi, co dalej począć, na horyzoncie pojawia się flota kosmicznych piratów Harusame. Rozpoczyna się wielka bitwa o wioskę ninja! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 09.12.2015

[anime] Nowe utwory przewodnie.

Już w styczniu czeka nas premiera nowego openingu oraz endingu Gintamy! Tym samym potwierdzony został kolejny dwunastoodcinkowy sezon trzeciej serii. Piosenkę otwierającą, „Know Know Know”, wykona wszystkim doskonale znany z piątego openingu Gintamy zespół DOES (zdjęcie po lewej), natomiast utwór kończący, „Acchi Muite”, zaśpiewa kapela Swimmy (zdjęcie po prawej).

Dodano: 07.12.2015

[anime] Gintama° 036 „Wioska ninja”.

Już w najbliższą środę, 9 grudnia 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty szósty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Wioska ninja". Gdy Sougo ratuje księżniczkę Soyo przed niechybną śmiercią, na jego drodze staje nie kto inny, jak sam Kamui. Rozpoczyna się bitwa na śmierć i życie. Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 02.12.2015

[anime] Gintama° 035 „Szoguni światła i cienia”.

Już w najbliższą środę, 2 grudnia 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty piąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Szoguni światła i cienia", w którym rozpocznie się długo oczekiwana, rewelacyjna, jedna z najdłuższych sag Gintamy – „Zamach na szoguna”! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 25.11.2015

[anime] Czwarty odcinek specjalny już na stronie!

Zapraszam do oglądania odcinka specjalnego z okazji Jump Festy 2015, który jest jednocześnie dużym wprowadzeniem do zbliżającej się sagi „Zamach na szoguna”.

Dodano: 24.11.2015

[anime] Gintama° 034 „Kuj żelazo i Władcę Ciemności, póki są gorący”.

Już w najbliższą środę, 25 listopada 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty czwarty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Kuj żelazo i Władcę Ciemności, póki są gorący. Deszcz oleju", w którym zobaczymy historię pewnego kowala oraz wilgotne opowiadanko o deszczu i papierosach z androidem w roli głównej! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 18.11.2015

[anime] Gintama° 033 „Jeden edytor wystarczy”.

Już w najbliższą środę, 18 listopada 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty trzeci odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Jeden edytor wystarczy. Stalówka typu G jest kapryśna, a typu Maru uparta", a w nim wyboista droga na olimp mangaków duetu Akurogi Musai! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 11.11.2015

[anime] Gintama° 032 „Nie należy przeciągać pożegnań”.

Już w najbliższą środę, 11 listopada 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty drugi odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Nie należy przeciągać pożegnań". Do leżącej na łożu śmierci członkini Yorozuyi przybywa jej najlepsza przyjaciółka, księżniczka Soyo! I gdy już wydaje się, że Kagura zdoła wybrnąć z kłopotów, które sama sobie zgotowała, do akcji wkracza niezawodny okrutnik, Okito Sougo! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 04.11.2015

[anime] Od grudnia saga „Zamach na szoguna”!

Już drugiego grudnia w anime rozpocznie się długo wyczekiwana przez fanów przełomowa saga „Zamach na szoguna”, której fabuła skupia się na następstwach nieudanej próby zabójstwa głowy państwa. Gdy Edo przestaje być dla Shige Shige bezpieczne, otoczenie brata uroczej księżniczki Soyo podejmuje próbę przetransportowania najważniejszego człowieka w kraju do Kyou. W całym przedsięwzięciu bierze również udział Gintoki, który pełni rolę jednego z sobowtórów. Zapraszam tutaj do komentowania nadchodzącego arcu i spekulacji na temat przewidywanego przez fanów rychłego zakończenia mangi.

Dodano: 03.11.2015

[anime] Gintama° 031 „Olewanie początkowych ustawień świata przedstawi...”.

Już w najbliższą środę, 4 listopada 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Olewanie początkowych ustawień świata przedstawionego może słono cię kosztować". „Jest upalny, letni dzień. Podczas wykonywania jednego ze zleceń Kagura pada na ziemię jak rażona. Czy jest jeszcze dla niej ratunek?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 28.10.2015

[anime] Gintama° 030 „Afuro i Wilczurro”.

Już w najbliższą środę, 28 października 2015 roku, o godzinie 18:00 (10:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Afuro i Wilczurro". „Mija miesiąc. Katsura, który już dawno miał porzucić swój plan zniszczenia od środka Shinsengumi, o dziwo jest teraz kapitanem Oddziału Trzeciego! Mało tego, cały oddział specjalny policji Edo ma obowiązek noszenia na głowie afro! Jak popularny rebeliant zdołał do tego doprowadzić? Czy dla Shinsengumi jest jeszcze nadzieja? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 21.10.2015

[anime] Gintama° 029 „Afro życia i śmierci”.

Już w najbliższą środę, 21 października 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty dziewiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Afro życia i śmierci". „Gdy Kotarou Katsura przeniknął do Shinsengumi, w końcu, po ciągnącym się niczym wieczność wyczekiwaniu, pojawił się przed nim kapitan trzeciego oddziału Shinsengumi, Shimaru Saitou! I choćbym kroczył afro doliną, zła się nie ulęknę!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 14.10.2015

[anime] Gintama° 028 „Dwie małpy”.

Już w najbliższą środę, 14 października 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty ósmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Dwie małpy". Sławny złodziej bierze goryla-prześladowcę, Isao Kondou, pod swoje skrzydła, mimo że ten jest gliną! Gdy przechodzi szkolenie na złodzieja, historia przybiera nieoczekiwany obrót! Wychodzi na jaw przeszłość Kondou, z której nawet sam Hijikata nie zdaje sobie sprawy! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 07.10.2015

[anime] #027 „Styl przestaje być modny w chwili, gdy ktoś go tak nazywa”.

Już w najbliższą środę, 7 października 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty siódmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Styl przestaje być modny w chwili, gdy ktoś go tak nazywa. Istnieją tylko dwa typy ludzi: ci, którzy wykrzykują na głos nazwy swoich technik, oraz ci, którzy tego nie robią", w którym zadebiutują dwa nowe motywy przewodnie serii – opening, „Beautiful Days”, wykona grupa OKAMOTO'S, natomiast ending, „Gloria's Days”, zaśpiewa zespół Three Lights Down Kings. „Shinpachi udaje się z siostrą na zakupy do dzielnicy mody. Gdy po długich namowach decyduje się kupić również jakiś strój dla siebie, na drodze rodzeństwa staje nie kto inny, jak Gintoki! Co popularny poczochraniec, noszący zawsze to samo kimono, robi w takim miejscu?! Prawda, jak to zwykle w przypadku Gintamy bywa, okaże się szokująco-przezabawna! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 30.09.2015

[anime] Gintama° 026 „Zawsze miej w torbie miejsce na kamienie”.

Już w najbliższą środę, 30 września 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty szósty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Zawsze miej w torbie miejsce na kamienie". Sakamoto po raz kolejny zostaje uprowadzony przez grupę piracką Chidori. Z odsieczą rusza mu wspierana przez Gintokiego pani wicekapitan - Mutsu. Jak piraci przywitają córkę swojego dawnego admirała? A może członkini floty handlowej Kaitenai zdecyduje się na powrót do swojej dawnej załogi? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 23.09.2015

[anime] Gintama° 025 „Zawsze miej w torbie miejsce na 50 milionów jenów”.

Już w najbliższą środę, 23 września 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty piąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Zawsze miej w torbie miejsce na 50 milionów jenów". Poznamy w nim między innymi przeszłość kapitana floty handlowej Kaitentai, Tatsumy Sakamoto! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 16.09.2015

[anime] Nowy opening i ending na początku października!

Wraz z odcinkiem dwudziestym siódmym zadebiutują nowe utwory przewodnie Gintamy. Piosenkę otwierającą, „Beautiful Days”, wykona grupa OKAMOTO'S (zdjęcie po lewej), natomiast ending zatytułowany „Glorious Days” zaśpiewa zespół Three Lights Down Kings (zdjęcie po prawej).

Dodano: 13.09.2015

[anime] Gintama° 024 „Yorozuya to ja, Shinsengumi to on”.

Już w najbliższą środę, 16 września 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty czwarty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Yorozuya to ja, Shinsengumi to on". Gdy Gintoki i Hijikata tracą już nadzieję na odzyskanie niezbędnej do powrotu do swoich właściwych ciał cząstki duszy, na scenę wkraczają ich podwładni z Yorozuyi oraz Shinsengumi! Jednak coś jest z nimi nie tak... Co wymyślili genialny, aczkolwiek szalony Gengai oraz jego pomocnica Tama? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 09.09.2015

[anime] Gintama° 023 „Jestem kiepskim przywódcą, podobnie zresztą jak on”.

Już w najbliższą środę, 9 września 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Jestem kiepskim przywódcą, podobnie zresztą jak on". Gintoki i Toshirou, którzy zamienili się ciałami, szukają pomocy u genialnego mechanika, Gengaia. Niestety okazuje się, że do odwrócenia operacji przeniesienia dusz brakuje części jaźni przywódcy Yorozuyi! Dwaj liderzy natychmiast ruszają na poszukiwania zdechłego kota, w którego tyłek wlazła owa cząstka. Jednak, jak to zwykle w Gintamie bywa, na ich drodze pojawiają się coraz to bardziej absurdalne przeszkody. Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 02.09.2015

[anime] Gintama° 022 „On to łasuch, a ja amator majonezu”.

Już w najbliższą środę, 2 września 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "On to łasuch, a ja amator majonezu". Hijikata oraz Gintoki zostają potrąceni przez ciężarówkę. Jednak jakimś cudem unikają śmierci - ba, nie odnoszą nawet żadnych poważniejszych obrażeń. Jest tylko jeden mały, aczkolwiek brzemienny w skutkach problem... Nasi bohaterowie zamieniają się ciałami. Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 26.08.2015

[anime] Gintama° 021 „Zupełnie bezbarwne lato 2015”.

Już w najbliższą środę, 26 sierpnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Lato Begiramy. Zupełnie bezbarwne lato 2015". Yorozuya opiekuje się księżniczką Soyo, która, by dodać jedzeniu arbuza nieco dramaturgii, postanawia rozbić go z zawiązanymi oczami, co oczywiście kończy się w najmniej przewidywalny sposób. Nie wychodźcie z domów, nadciąga totalny katakli... księżniczka Soyo! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 19.08.2015

[anime] Gintama° 020 „Miłość to pułapka na robale”.

Już w najbliższą środę, 19 sierpnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Miłość to pułapka na robale". Kondou po raz kolejny dostaje kosza od Otae i zaczyna mścić się za swoje niepowodzenia w miłości na szczęśliwych parach. Przywdziewa maskę karalucha i rusza na festiwalowe łowy! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 12.08.2015

[anime] Gintama° 019 „Bycie przywódcą to ciężki kawałek chleba”.

Już w najbliższą środę, 12 sierpnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Bycie przywódcą to ciężki kawałek chleba". Szogun zostaje uznany za zaginionego, a Gintoki wtrącony do więzienia za rzekome utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości. Przekonani, że Biały Demon powrócił i zgładził główną figurę bakufu, patrioci z Joui zaczynają przygotowania do przywrócenia starego porządku świata. Tymczasem w ich szeregach pojawia się nowa postać - mały Szo! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 05.08.2015

[anime] Gintama° 018 „Amen”.

Już w najbliższą środę, 5 sierpnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Amen". Do Tamy zaczyna zgłaszać się coraz więcej ludzi, którzy chcą się jej zwierzyć i wysłuchać rad miłej kelnerki. Gintoki zamierza wykorzystać popularność dziewczyny-robota i otwiera publiczny, płatny konfesjonał, do którego ze swoimi grzechami zgłaszają się niespodziewani klienci i wychodzą na jaw coraz to bardziej niepokojące sekrety! Yorozuya wiecznie żywa! Odcinek będzie oparty na 412. rozdziale mangi. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 29.07.2015

[anime] Gintama° 017 „Feniks nigdy nie przestaje się odradzać”.

Już w najbliższą środę, 29 lipca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Feniks nigdy nie przestaje się odradzać". Madao postanawia zostać zawodowym opowiadaczem historii o duchach i otworzyć swój własny interes, jednak jego ekscesy życiowe dawno się przejadły i nikogo nie przyprawiają już o dreszcze, więc udaje się do Yorozuyi prosić Gina, Shinpachiego oraz Kagurę o pomoc. Rozpoczyna się prawdziwie przerażający seans spirytystyczny, którego lepiej nie oglądać, gdy nikogo nie ma w pobliżu! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 22.07.2015

[anime] Gintama° 016 „Żegnaj, shinigami!”.

Już w najbliższą środę, 22 lipca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Żegnaj, shinigami!", w którym zobaczymy zwieńczenie wątku przedstawiającego losy uroczej shinigami! Co tak naprawdę łączy Gintokiego i Asaemon? Jaką mroczną przeszłość skrywa Biały Demon? Gdy Dzień jest bliski porażki z Nocą, Gintoki rzuca się jej na ratunek i szokująca prawda wychodzi na jaw! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 15.07.2015

[anime] Gintama° 015 „Człowiek czy demon?”.

Już w najbliższą środę, 15 lipca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Człowiek czy demon?". Gdy okazuje się, że Gintoki znajduje się na liście przestępców uratowanych przez byłego Yaemona przed ścięciem, by uniknąć spotkania w ciemnej uliczce z shinigami, musi zgodzić się na warunki przybranego brata Asaemon i ochraniać samozwańczą Śmierć. Jednak czy uda im się uciec przed sadystycznym nosem Sougo?! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 08.07.2015

[anime] Nowy opening i ending po polsku!

Znalazłem chwilę czasu i przetłumaczyłem na szybko najnowsze piosenki przewodnie z Gintamy - ich polskie wersje możecie znaleźć w odcinku trzynastym. Wydaje mi się, że jak na mnie teksty brzmią bardzo fajnie i naturalnie. Komentujcie, subskryb... wróć, chciałem powiedzieć, bawcie się dobrze!

Dodano: 06.07.2015

[anime] Gintama° 014 „Shinigami dnia i nocy”.

Już w najbliższą środę, 8 lipca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Shinigami dnia i nocy". Miastem Edo wstrząsa seria brutalnych morderstw! Jaki związek z całą sprawą ma Gintoki i jego przeszłość? Rozpoczyna się długo wyczekiwana saga o shinigami!!! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 01.07.2015

[anime] Gintama° 013 „Mamy pakują za dużo jedzenia do pudełek śniad...”.

Już w najbliższą środę, 1 lipca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Mamy pakują za dużo jedzenia do pudełek śniadaniowych, przez co wszystko zawsze się rozpaćka!". Po tym, jak Gintoki oraz Tsukuyo swoimi wykładami zaszczepili w młodym Seicie miłość do nauki, chłopak zaczął uczęszczać do szkoły przyświątynnej! Czy uda mu się zdobyć przysłowiową setkę przyjaciół? Yorozuya wiecznie żywa! Przypominam również, że od tego odcinka będziemy cieszyć się nowym openingiem oraz endingiem! Utwór otwierający, „Pride Kakumei”, wykona zespół CHiCO with HoneyWorks, natomiast piosenkę zamykającą zatytułowaną „Saigo Made II” zaśpiewa popularna kapela Aqua Timez! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 24.06.2015

[anime] Gintama° 012 „10 — 1 =”.

Już w najbliższą środę, 24 czerwca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "10 — 1 =". Na jaką płeć zdecyduje się Jyuubei? Czy Tenko zdoła wydostać się ze studzienki? Kiedy wróci aktor głosowy Gintokiego, pan Sugita? Odpowiedzi na te pytania już za tydzień, w ostatnim odcinku wątku o zmianie płci! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 17.06.2015

[anime] Gintama° 011 „Gdy tylko zapomnisz o kaloriach, te dają o sobie...”.

Już w najbliższą środę, 17 czerwca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Gdy tylko zapomnisz o kaloriach, te dają o sobie znać ze zdwojoną siłą". Manko, Kagura Dun i Pachie łączą siły z seksi wersją Shinsengumi i stają do walki z sektą wyznającą boga Dekobokko, która zmieniła płeć wszystkich mieszkańców Kabuki! Jednak jak się później okazuje, kobiety (będące teraz mężczyznami) postanowiły pokazać mężczyznom (będących teraz kobietami), co to znaczy mieć jaja i wzięły sprawy w swoje ręce! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!
Dodano: 10.06.2015

[anime] Gintama° 010 „9 + 1 = Jyuubei Yagyuu”.

Już w najbliższą środę, 10 czerwca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "9 + 1 = Jyuubei Yagyuu". Nad Edo pojawia się tajemnicza kula światła, która zmienia płeć mieszkańców miasta Yorozuyi! Jednak nie wszyscy wydają się być tym faktem zszokowani. Gintoki, jakby nigdy nic, zaczyna ochoczo badać swoje nowo nabyte krągłości! W kogo przemienią się Kagura, Shinpachi i Sadaharu? I jak znajdą się w tej nowej sytuacji? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 03.06.2015

[anime] Gintama° 009 „Faceci z wielkim nozdrzami mają również bujną wy...”.

Już w najbliższą środę, 3 czerwca 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Faceci z wielkim nozdrzami mają również bujną wyobraźnię. Gdy zaczyna się nowa seria sentai, z początku jej nie akceptujesz, jednak po ostatnim odcinku nie chcesz, by się skończyła". By zachęcić potencjalnych klientów do korzystania z usług Yorozuyi Gincia, trójka głównych bohaterów postanawia stworzyć plakat i wymyślić chwytliwe hasło reklamowe! Postarajcie się nie popłakać do samego końca! Chyba że ze śmiechu... Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 27.05.2015

[anime] Gintama° 008 „W porównaniu z rajskim życiem pięćdziesiąt lat...”.

Już w najbliższą środę, 27 maja 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "W porównaniu z rajskim życiem pięćdziesiąt lat człowieka na ziemi to jeno marzenia i kupony". Gdy Hijikata kupuje w swoim ulubionym kiosku papierosy, dostaje przy okazji parę losów na loterię, które zostawił jeden z roztargnionych klientów. Negatywnie nastawiony do tego typu atrakcji amator majonezu nie wierzy w wygraną. Twierdzi również, że nie posiada tanich marzeń, które mogłyby zostać spełnione przy pomocy wygranej z loterii. Jednak los płata mu figla i wicedowódca Shinsengumi wygrywa główną nagrodę wynoszącą 300 milionów! Decyduje się zabezpieczyć środki, wznosząc majonezowy pałac, jednak w drodze do banku zauważa, że cały świat obraca się przeciw niemu! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 20.05.2015

[anime] Gintama° 007 „Na zlotach wracają również wspomnienia, o których...”.

Już w najbliższą środę, 20 maja 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Na zlotach wracają również wspomnienia, o których wolałbyś zapomnieć". Wojna Youi. Gintoki i jego towarzysze broni zbierają siły po ciężkim boju z armią siogunatu. W oczekiwaniu na posiłki, by nie zwariować, żołnierze potrzebują jakiejś rozrywki. Wtedy przybywa tajemnicza postać ze wsparciem, która proponuje grę „kopnij w puszkę”. A puszką tą okazuje się być... pojemnik po napoju Pokari! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 13.05.2015

[anime] Gintama° 006 „Spóźniając się na zjazd, trudno dołączyć do rozmowy”.

Już w najbliższą środę, 13 maja 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Spóźniając się na zjazd, trudno dołączyć do rozmowy". Gintoki dostaje zaproszenie na zlot kombatantów, którzy w Wojnie Joui ramię w ramię stawiali czoła Amanto. Na miejscu okazuje się, że spotkanie zorganizował tajemniczy, piąty towarzysz broni, bohater, którego twarzy nikt nie pamięta - Kurokono Tasuke. Gdy czwórka Patriotów z Joui zaczyna wspominać stare czasy, na jaw wychodzą coraz to nowe, niewygodne fakty. Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 06.05.2015

[anime] Trzeci odcinek specjalny Gintamy.

Skończyłem już tłumaczenie trzeciej oavki Gintamy, można ją obejrzeć tutaj: odcinek specjalny Gintamy 003 „Niekiedy supertechnika jest zbyt potężna, by można było ją opanować”. Jednak uwaga - by seans był pełniejszy, najpierw zalecam zapoznać się z następującymi materiałami: obejrzeć na YouTube teledysk do piosenki „Ring a ding dong” w wykonaniu Kaeli Kimury, przypomnieć sobie, kim był Sawatari z anime Bleach (najstarszy z Bounto) oraz Fukasaku z Naruto (ta mała żaba z brodą, która szkoliła Naruto), a także zapoznać się z poniższym plakatem promującym odcinek. Udanego seansu!

Dodano: 01.05.2015

[anime] Gintama° 005 „Lustra ukazują zarówno piękno, jak i brzydotę”.

Już w najbliższą środę, 6 maja 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Lustra ukazują zarówno piękno, jak i brzydotę. Nikt nie lubi swoich zdjęć licencyjnych". Ayame wpada na genialny plan, w jaki sposób bez przeszkód obserwować swojego ukochanego i równocześnie być przez niego pożerana wzrokiem. W nocy zakrada się do siedziby Yorouzyi i wstawia do łazienki lustro weneckie, w którym następnie sama się zamyka. Jednak już pierwszego dnia obserwacji nie wytrzymuje. Na jaw wychodzą przerażające sekrety Gina, Kagury i Patsuana, o których nikt nigdy miał się nie dowiedzieć... Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 29.04.2015

[anime] Gintama° 004 „Możesz ukryć swoje świerszczyki, ale nie ukryjesz...”.

Już w najbliższą środę, 29 kwietnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Zamiast wkuwać daty, zapamiętaj ludzi. Możesz ukryć swoje świerszczyki, ale nie ukryjesz swoich ***". Shinpachi otrzymuje od zdesperowanego przyjaciela kolekcję świerszczyków na przechowanie! Jednakże siostra Patsuana również niechętnie patrzy na tego typu gazetki pobudzające krążenie, toteż nasz okularnik prosi Ginpachi-senseia o pomoc w ich ukryciu! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 22.04.2015

[anime] Gintama° 003 „Miłość inspektora zaczyna się od obserwacji”.

Już w najbliższą środę, 22 kwietnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Miłość inspektora zaczyna się od obserwacji". Szpieg Shinsengumi i miłośnik badmintona, Sagaru Yamazaki, otrzymuje misję obserwowania siedziby Yorozuyi Gincia, który to ma posłużyć do wywabiania i pojmania Katsury oraz jego kompanów. Mijają dni, a nasz leniwy kudłacz nie robi nic poza obijaniem się, toteż Sagaru zaczyna powątpiewać w jakikolwiek sens swojego zadania. Aż w końcu przed pubem Otose zauważa androida Tamę... Czy do serca inspektora również zawita wiosna? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 15.04.2015

[anime] O Yorozuyi skaczącej przez czas.

Już w najbliższą środę, 15 kwietnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "Nawet pałeczki matsui nie usuną niektórych brudów". Czy naszym dzielnym bohaterom uda się pokonać odwieczne prawa rządzące wszechświatem i naprawić Zegarum Uniwersalum bez poświęcania przyjaciół? A może nasz rozczochrany srebrnowłosy samuraj wpadnie na jakiś inny genialny pomysł? Jak zakończy się ta niezwykła podróż Yurouzyi skaczącej przez czas? Odpowiedzi na te pytanie już w najbliższą środę! Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy!

Dodano: 08.04.2015

[anime] Gintama° 001 „W najlepszych momentach nigdy nie da się...”.

Już w najbliższą środę, 8 kwietnia 2015 roku, o godzinie 19:30 (12:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany premierowy odcinek trzeciej serii Gintamy zatytułowany "W najlepszych momentach nigdy nie da się zatrzymać". Gintama wraca po ponad dwóch latach przerwy! Jakie przygody czekają naszych bohaterów? Czy nadal będą bawić nas do łez? Yorozuya wiecznie żywa! Tłumaczeniem zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy zapowiedź nadchodzącej serii, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 02.04.2015

[anime] Anime Gintama.

Gintama to komedia science-fiction studia Sunrise, której akcja rozgrywa się w późnej epoce Edo. Gdy ludzkość zostaje zaatakowana przez kosmitów zwanych Amanto, japońscy samurajowie łączą siły i stają do walki z najeźdźcą. Niestety, zostają zdradzeni przez szoguna, który uświadamiając sobie, jak potężny jest przeciwnik, poddaje mu kraj bez walki. Spisuje z obcymi niesprawiedliwą umowę, która pozwala przybyszom z innej planety swobodnie poruszać się po kraju, a także zakazuje noszenia mieczy, tym samym odbierając dzielnym samurajom możliwość przeciwstawienia się ciemiężcy. Następnie Szogunat staje się marionetką w rękach Amanto. Historia skupia się na losach ekscentrycznego samuraja - Gintokiego Sakaty - który razem z dwójką przyjaciół, Shinpachim oraz Kagurą, prowadzi firmę wykonującą najróżniejsze dziwne zlecenia - Yorozuyę Gincia.Do tej pory wydane zostały dwie serie, trzecia rusza już 8 kwietnia! Najnowsze odcinki anime będzie dla Was tłumaczył należący naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, Oozora. Polska wersja będzie pojawiać się na stronie w każdą środę w godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 01.04.2015
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, czwarta seria, piąta seria, filmy kinowe, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jigokuraku, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mashle, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.