Kalendarz

1574403457
Trzeci film kinowy Gintamy nadchodzi ??.??.????
Gintama Srebrna Dusza 026: "Nawet złoczyńca ma swój własny..." 00 dni 00:00:00 07.10.2018
Gintama Srebrna Dusza 025: "Badabum" 00 dni 00:00:00 30.09.2018
Gintama Srebrna Dusza 024: "Wybawienie" 00 dni 00:00:00 23.09.2018
Gintama Srebrna Dusza 023: "Dwa lata dla kobiety to dziesięć..." 00 dni 00:00:00 16.09.2018

Wiadomości dotyczące anime i mangi Gintama

[anime] Kolejny film kinowy Gintamy zapowiedziany!

W dniu dzisiejszy potwierdzono, że powstanie kolejny, trzeci już film kinowy z uniwersum Gintamy! Wciąż brak szczegółów co do daty premiery czy też jego zawartości, ale najbardziej prawdopodobne wydaje się dokończenie w nim ekranizacji końcówki mangi. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, natychmiast Was o tym poinformuję. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 01.08.2019

[anime] Dzisiaj oficjalne zakończenie Gintamy!

W dniu 20 czerwca, po ponad piętnastu latach wydawania, końca dobiegła komediowa manga akcji Hideakiego Sorachiego (popularnego Goryla). Tytuł zamknął się w 704 rozdziałach (77 tomach). Fanom pozostało podziękować mangace za jego wspaniałe dzieło i cierpliwie wyczekiwać ogłoszenia kolejnej serii anime, która zamknęłaby całą historię. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 20.06.2019

[anime] Finałowy tom Gintamy latem 2019 roku!

Potwierdzono, że ostatni tom zwieńczający Gintamę trafi do rąk fanów 4 lipca 2019 roku. Do książki dołączony zostanie fanbook. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 17.05.2019

[anime] Nowe anime Gintamy zapowiedziane... prawdopodobnie...

Na imprezie dla fanów, Gintama Shirogane Matsuri 2019, ogłoszono, że rozpoczęły się prace nad nowym anime z uniwersum Gintamy. W tej chwili nie są znane żadne szczegóły, więc równie dobrze może to być film kinowy lub seria OVA, a nie pełnoprawna seria telewizyjna, szczególnie że manga wciąż nie została ukończona i popularny goryl wydaje ją w oficjalnej aplikacji Shounen Jumpa. Co ciekawe, w zwiastunie (dostępny w rozwinięciu newsa) na końcu ogłoszenia dodano przysłówek trollujący (nowa część mowy) „prawdopodobnie”. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.03.2019

[anime] Popularny goryl znów zaszokował swoich fanów!

Zgodnie z oczekiwaniami zeznania schwytanego niedawno goryla okazały się fałszywe! Po bardzo długich przesłuchaniach w końcu udało się wydusić z włochatego zwierza, że będzie kontynuował wydawanie swojego dzieła, tyle że nie w standardowej formie, a w oficjalnej aplikacji Shounen Jumpa! Czym jeszcze zaskoczy nas ta dzika bestia? Należy spodziewać się wielu zwrotów akcji i prawdziwie trollerskich wybryków! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.02.2019

[anime] „Definitywne” zakończenie Gintamy! Stop?

W parku nieopodal Sugiyamy schwytano obrzucającego odchodami przechodniów goryla. Stop. Na przesłuchaniu zeznał, że manga zostanie zakończona w kilku najbliższych rozdziałach. Stop. Na wiosnę, wraz z 77. tomem mangi. Stop. Wykrywacz kłamstw wskazał, że bestia mogła znowu trollować. Stop. Zapraszam do komentowania. Stop.

Dodano: 05.01.2019

[anime] Animowana zapowiedź wznowienia mangi w JG!

Choć w anime nie udało się zamknąć głównego wątku, bo goryl narobił pod drzwiami i uciekł do lasu, manga została przeniesiona do Jump Giga i będzie tam dalej wydawana. Czy dane nam będzie zobaczyć kiedyś zwieńczenie historii popularnej Yorozuyi w serii telewizyjnej? Zobaczymy, czas pokaże, na razie anime jest oficjalnie zakończone. Na pocieszenie studio wydało krótki trailer zwiastujący dalszą historię, który ma za zadanie reklamować wznowienie wydawania wersji papierowej Gintamy w Jump Giga. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 23.12.2018

[anime] To już koniec tej długiej i wspaniałej przygody!

Wraz z odcinkiem 26. szóstej serii Gintama oficjalnie dobiega końca. Dziękujemy wszystkim, którzy oglądali anime na naszej stronie, było nam miło tłumaczyć dla Was tę wspaniałą serię! Zachęcamy również do wsparcia strony oraz tłumacza, byśmy mogli dalej wydawać dla Was polskie wersje anime (kliknij). Do zobaczenia przy naszych kolejnych projektach!

Dodano: 08.10.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 026 „Nawet złoczyńca ma swój własny...” [ostatni]

Już w najbliższy poniedziałek, 8 października 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Nawet złoczyńca ma swój własny system wartości". „Majteczki Kyuubei zostały zbrukane! Jak Fałszywysugi wybrnie z tej trudnej sytuacji?! Czy Gintoki zdoła uratować mistrza? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 01.10.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 025 „Badabum”

Już w najbliższy poniedziałek, 1 października 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 025. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Badabum". „Badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum, badabum! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 24.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 024 „Wybawienie”

Już w najbliższy poniedziałek, 24 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 024. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Wybawienie". „Drogi Gintokiego i Takasugiego przecinają się... Jakie zadanie wyznaczy sobie były uczeń szkoły Shouka Sonjuku i co zamierza zrobić z sercem swojego nauczyciela? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 17.09.2018

[anime] Goryl znów uderzył i uciekł do lasu!

Najpopularniejszy na świecie, uwielbiający trollować swoich fanów goryl, Hideaki Sorachi, znowu to zrobił! Po tym, jak jakiś czas temu ogłosił, że 42. numer Weekly Shounen Jumpa będzie ostatnim, w którym znajdzie się rozdział Gintamy, fani zaczęli przygotowywać się do rozstania z bohaterami ulubionej serii. Okazało się jednak, iż seria będzie kontynuowana, tyle że w Jumpie Giga! Sam zwierz głupio się tłumaczy (i rzuca bananami), że potrzebuje więcej czasu na zwieńczenie swojego dzieła, jednak fani wiedzą lepiej - czekają nas kolejne wspaniałe miesiące (lub nawet lata) z naszą najukochańszą mangą! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 15.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 023 „Dwa lata dla kobiety to dziesięć lat dla...”

Już w najbliższy poniedziałek, 17 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 023. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Dwa lata dla kobiety to dziesięć lat dla mężczyzny". „Gdy Shinpachi dostaje zlecenie na zabójstwo pierwszego premiera Japonii, okazuje się, iż bronią, którą ma dokonać zamachu, jest córka Kagury! W tym samym czasie w Edo po dwuletniej wędrówce pojawia się również Gintoki. Czy Yorozuya ponownie połączy siły, by ratować świat? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 10.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 022 „Duch”

Już w najbliższy poniedziałek, 10 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 022. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Duch". „Zuramp zostaje wyznaczony na pierwszego w historii premiera! Gdy wszyscy obawiają się o przyszłość kraju, Gintoki, który opuścił Edo, dociera w pewne miejsce... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 03.09.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 021 „Znak”

Już w najbliższy poniedziałek, 3 września 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 021. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Znak". „Od pokonania Utsuro i ocalenia ojczystej planety mijają dwa lata. Kraj Samurajów powoli odzyskuje dawny blask, jednakże boryka się z różnymi problemami, z głodem włącznie. Jak w tych nowych okolicznościach (i czy w ogóle) radzi sobie Yorozuya Gincia? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 27.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 020 „Istoty zwane ludźmi”

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 020. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Istoty zwane ludźmi". „Rozpoczyna się ostateczna walka z Pustką. Dzięki Psiemu Bóstwu Yorozuya poważnie rani swojego odwiecznego wroga. Wraz ze zbliżającym się końcem świata ogień życia ludzkości świeci coraz jaśniejszym światłem. Jednak czy to wystarczy? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 20.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 019 „Nie wypuszczaj swoich asów z ręki”

Już w najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 019. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Nie wypuszczaj swoich asów z ręki". „Armia Wyzwoleńcza przyłącza się do ratowania statku-matki przed zderzeniem z Ziemią, dzięki czemu siły broniące planety mają więcej czasu. Wojna wywołana przez Utsuro wkracza w ostateczną fazę! Czy wyjście wymyślone przez ojca Kagury okaże się skuteczne i Pustka w końcu zostanie pokonana? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 13.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 018 „Bezrobotnego splamić nie sposób”

Już w najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 018. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Bezrobotnego splamić nie sposób". „Umibouzu wkracza na pole bitwy i natychmiast wywołuje konsternację! W tym samym czasie książę Hata zostaje zmuszony przez swojego brata, Shijaku, do dokonania niemożliwego wyboru! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 06.08.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 017 „Niezliczona rzesza królów”

Już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 017. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Niezliczona rzesza królów". „Enshou rozpoczyna bitwę z Takasugim! Jakie słowa Nobunobu przekaże swoim żołnierzom? Wracają dawno zapomniane siostry! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 30.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 016 „Charakterystyczna akcja...”

Już w najbliższy poniedziałek, 30 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 016. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Charakterystyczna akcja, charakterystyczna reakcja". „Tragedia goni tragedię, okrucieństwo opanowuje pole bitwy! Wykrzesajcie z siebie resztki energii, by położyć temu kres! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 23.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 015 „By ożywić ten nudny świat”!

Już w najbliższy poniedziałek, 23 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 015. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "By ożywić ten nudny świat". „Na niebiosach Płomień Kagutsuchi, a na ziemskim padole Altana - gdzie nie spojrzeć, beznadziejna sytuacja! W jakie tony uderzy tym razem Bansai Kawakami? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 16.07.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 014 „W księżycowe noce zające skaczą wyżej”!

Już w najbliższy poniedziałek, 16 lipca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 014. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "W księżycowe noce zające skaczą wyżej". „Na dwóch frontach, ziemskim i orbitlanym, wybuchają kluczowe bitwy! Kagura podczas wojennej zawieruchy wyczuwa na przepełnionym żądzą krwi polu bitwy pewną wyjątkową obecność. W tym samym czasie do walki włączają się piraci, a także nocne zające! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 09.07.2018

[anime] Zwiastun drugiej części Silver Soul!

Pojawił się zwiastun zbliżającej się wielkimi krokami kontynuacji ostatniej sagi Gintamy, Silver Soul, która zadebiutuje na małych ekranach w Japonii już w najbliższą niedzielę, 8 lipca. W tle trailera możemy usłyszeć utwór przewodni serii, „I wanna be” w wykonaniu SPYAIR. Zapraszamy do oglądania "tutaj". Tłumaczeniem serii standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się na stronie w każdy poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 01.07.2018

[anime] Premiera drugiej części Srebrnej Duszy 8 lipca!

W 73. tomie mangi Gintama zapowiedziano, że wznowienie najnowszej, szóstej serii ekranizującej arc Srebrna Dusza nastąpi w drugą niedzielę lipca, czyli 08.07.2018! Odcinek 13 zostanie nadany prawdopodobnie tak jak w przypadku pierwszej części o godzinie 1:35 nad ranem w Japonii (17:35 w niedzielę w Polsce), więc polskiej wersji, którą przygotuje dla Was standardowo Oozora z Twojej Małej Japonii, należy spodziewać się na stronie w poniedziałek. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.06.2018

[anime] Znani wykonawcy utworów przewodnich z lipcowej serii!

Już w lipcu rusza dalszy ciąg anime, a razem z nim kontynuacja sagi zwieńczającej serię, Srebrnej Duszy! Choć na razie dokładna data premiery ani ilość odcinków nie jest znana, pojawiła się informacja o wykonawcach nowych utworów przewodnich. Fani Gintamy usłyszą znajome brzmienia, gdyż opening wykona grupa SPYAIR (zdjęcie poniżej), a endingiem zajmie się HoneyWorks, który ponownie gościnnie zagra z piosenkarką CHiCO. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.05.2018

[anime] Dalszy ciąg Srebrnej Duszy od początku lipca!

Pierwsza, dwunastoodcinkowa część sagi zwieńczającej całe anime, Srebrnej Duszy, już za nami - teraz czekają nas trzy miesiące przerwy, gdyż anime będzie nadawane w formacie split-cour (rozdzielonych-sezonów). A zatem wracamy już najbliższe lato z ogromną dawką, jak zawsze zwariowanych, emocji! Gdy tylko pojawią się szczegóły odnośnie dokładnego dnia premiery, będziecie mogli je znaleźć u nas na stronie. Zapraszamy do regularnych odwiedzin!

Dodano: 25.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 012 „Bushidou odkrywasz na sekundę przed...”

Już w najbliższy poniedziałek, 25 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 012. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Bushidou odkrywasz na sekundę przed śmiercią". „Mieszkańcy Edo dochodzą do siebie po wyniszczającej bitwie z oddziałami sojuszniczymi Armii Wyzwoleńczej. Tymczasem w zakamarkach ciemnej i cichej nocy już czai się nowe zło szykujące się do skoku. Czy Ziemianom uda się skontaktować ze swoimi siłami w kosmosie i doprowadzić do zakończenia wojny? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 18.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 011 „Pokój i zniszczenie to dwie strony...”

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 011. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Pokój i zniszczenie to dwie strony tego samego medalu". „Bitwa się kończy, słońce zachodzi i wskakujemy z deszczu pod rynnę! Gin zrywa kwiatek z głowy Boskiego Rogu i rozpoczyna się festiwal Króla Demonów! Choć połączonym siłom Ziemian ostatecznie udaje się odeprzeć inwazję na ojczystą planetę, Armia Wyzwoleńcza nie zamierza rezygnować z planów wyzwolenia Wszechświata! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 11.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 010 „Jump chadza w parze z inflacją”.

Już w najbliższy poniedziałek, 11 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 010. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Jump chadza w parze z inflacją". „Król Kabuki, Jirouchou, wraca razem z córką z długiej podróży odkupieńczej i uderza z całą siłą w zdezorientowanych wrogów. Czy jednak mieszkańcom dzielnicy uda się odwrócić losy bitwy na swoją stronę? Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 04.03.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 009 „Za przechwałki o swoich bohaterskich...”

Już w najbliższy poniedziałek, 4 marca 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 009. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Za przechwałki o swoich bohaterskich czynach zyskasz jedynie nienawiść, więc spraw, by wychwalał cię ktoś inny". „Wszyscy mieszkańcy ruszają na pomoc obleganej dzielnicy Kabuki. Na polu bitwy zjawiają się również niespodziewani goście, którzy wracają z dalekiej podróży - córka z ojcem. Król Miasta nadchodzi... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 25.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 008 „Na demony najlepszy Tomcio Paluszek”.

Już w najbliższy poniedziałek, 25 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 008. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Na demony najlepszy Tomcio Paluszek". „Mieszkańcy Kabuki muszą razem stanąć do walki, by odeprzeć nacierającą na ich dom Armię Wyzwoleńczą! Rozpoczyna się zażarta bitwa o dzielnicę czerwonych latarni! Gintoki, wiemy, że cię zamroczyło, ale wstawaj i walcz! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 18.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 007 „Mężczyzna musi żyć nie długo czy gr...”.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 007. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Mężczyzna musi żyć nie długo czy grubo, lecz twardo". „Dawno, dawno temu, władca planety Oukoku zapadł na wyniszczającą, nieuleczalną chorobę, w wyniku czego jego poddani podzielili się na dwie, walczące o przyszłe dziedzictwo frakcje. A że król miał dobre serce, nie mógł zostawić swoich ludzi w stanie konfliktu, dlatego też... Ale chwila, co to ma wspólnego z Gintamą?! Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 11.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 006 „Maszyna zaprogramowana na bezużytecz...”

Już w najbliższy poniedziałek, 11 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 006. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Maszyna zaprogramowana na bezużyteczność nazywana jest człowiekiem". „Zdesperowany Gengai postanawia sięgnąć po ostatnią deskę ratunku - potężne działo miotające nanorobotami. Niestety, choć broń skutecznie niszczy wrogie systemy i odstrasza kolejne ataki zmechanizowanych amanto, jest również zabójcza dla robotów służących autochtonom. Dzięki poświęceniu maszyn Ziemianie mogą bez obaw o atak z nieba stoczyć wyniszczający bój z trzema barbarzyńskimi plemionami: dakini, shinra oraz yato... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 04.02.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 005 „Starcy zapisują ważne rzeczy w swoich...”

Już w najbliższy poniedziałek, 4 lutego 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 005. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Starcy zapisują ważne rzeczy w swoich zmarszczkach". „Shinsengumi wraca przepełnione pragnieniem, by Edo pozostało takiej jak dawniej. Połączone siły Ziemian stają do walki z przygniatającą potęgą wroga. Gdy nad horyzontem gromadzą się coraz ciemniejsze chmury, złotowłosy jegomość w końcu wykonuje swój ruch... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 28.01.2018

[anime] Koniec mangi zapowiedziany!

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami już w 10. numerze tegorocznego wydania magazynu Weekly Shonen Jump, który trafi na sklepowe półki 5 lutego, dojdzie do punktu kulminacyjnego ostatniej sagi Gintamy, Srebrnej Duszy! Oznacza to, że będzie to ostatni lub jeden z kilku ostatnich rozdziałów całego dzieła popularnego małpiszona, Hideakiego Sorachiego. Dla fanów anime jest to jasny sygnał, że aktualnie nadawana seria jest zarazem ostatnią i potrwa dwa sezony (około 25 odcinków). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 28.01.2018

[anime] Gintama Srebrna Dusza 004 „Wytrwałość od natarczywości dzieli...”

Już w najbliższy poniedziałek, 28 stycznia 2018 roku, o godzinie 1:35 nad ranem (17:35 czasu polskiego w niedzielę) w japońskiej telewizji zostanie nadany 004. odcinek szóstej serii Gintamy zatytułowany "Wytrwałość od natarczywości dzieli bardzo cienka linia". „Utsuro przybywa na Ziemię i atakuje bazę Armii Wyzwoleńczej, by sprowokować ich do ataku. Rozpoczyna się ostateczne starcie, w którym na szali stoi o wiele więcej niż przyszłość Ziemi... Yorozuya wiecznie żywa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy!

Dodano: 21.01.2018

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, czwarta seria, piąta seria, filmy kinowe, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime: Bleach, Black Clover, Boku no Hero, Dr. Stone, Fairy Tail, HunterxHunter, Naruto, One Piece, Saga Winlandzka, Shingeki no Kyojin.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.